20 LAT
na rynku
ROZBUDOWANY
park maszynowy
WINYL | CD | DVD
najwyższa jakość
DYSTRYBUCJA
CYFROWA
Skontaktuj się

Winyle

od nacięcia matrycy po opakowanie

Tłoczenie płyt winylowych

Płyty winylowe to analogowe nośniki dźwięku wykonane z granulatu polichlorku winylu. W naszej ofercie znajdziesz pełny wachlarz winyli, zarówno jeśli chodzi o rozmiar, jak i wygląd.

Standardowe płyty winylowe są produkowane w kolorze czarnym, choć istnieje szeroka gama dostępnych kolorów i efektów na życzenie klienta. Katalog podstawowych kolorów i niektórych efektów oraz szczegółowe informacje, specyfikacje, wykrojniki, wzory znajdziesz w zakładce DO POBRANIA.

Jeśli jednak nie znajdziesz koloru lub efektu, który Cię interesuje skontaktuj, się z naszym działem handlowym. Niestandardowe projekty zawsze wyceniamy i omawiamy indywidualnie.

Winyle nie mają przed nami tajemnic!

Dwa rodzaje matryc

W XDiSC stosujemy dwie metody nacinania: DMM (Direct Metal Mastering) oraz Lacquer ACETATE. Proces DMM jest nieco krótszy, a matryca wykonywana jest od razu na płycie miedzianej.

Na DMM po oczyszczeniu od razu możemy tworzyć matrycę niklową lub pozytyw, ACETATE musimy najpierw pokryć warstwą srebra, aby wykonać matrycę lub pozytyw. Matryca ACETATE jest nieco delikatniejszym materiałem. 

Dla przeciętnego użytkownika rodzaj i wielkość matrycy przekłada się na jedynie na długość zapisu ścieżki dźwiękowej na płycie winylowej. DMM pomieści maksymalnie do 25 minut muzyki na stronie. Acetat do 18 minut muzyki na stronie.

Klasyczne czarne winyle

To najczęściej wybierane płyty przez naszych klientów. Tłoczymy w formacie 140 g oraz 180 g. W naszej ofercie znajdziesz zarówno klasyczne płyty 12-calowe, jak również 10-calowe oraz 7-calowe (używane do tworzenia singli i maxisingli). Mniejsze winyle także mogą być kolorowe lub z efektami.

Kolorowe winyle

Dużą popularnością cieszą się kolorowe winyle, które są dużą gratką dla kolekcjonerów. 

Dysponujemy bardzo szeroką paletą kolorów. Jeśli nie wiesz, co wybrać, możesz zamówić efekt duo z połączenia dwóch kolorów albo wytłoczyć przezroczysty winyl. Pełną paletę możliwych do uzyskania barw sprawdzisz w zakładce DO POBRANIA

Przyślij nam swoją próbkę albo podaj numer wg skali Pantone, a my dobierzemy najbardziej zbliżony kolor.

Splatter

Winyle splatter pozwalają uzyskać ciekawy efekt rozproszonych podłużnie kolorów.

Marble

Winyle nawiązujące swoją kolorystyczną strukturą do marmuru. Efekt pozwala łączyć różne kolory i osiągnąć fantastyczne efekty wizualne. 

Color in color & Bi color

Te piękne winylowe efekty pochodzą z dwóch zasad. SPLASH/BLOB: przezroczysty kolor bazowy + kolor stały albo SWIRL: dwa jednolite kolory.

Każdy efekt jest tłoczony na prasach manualnych, co daje pewność, że Twój winyl będzie nie do podrobienia!

Opakowania

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór opakowań płyt – kartonowe, papierowe, pcv, koperty, ekopaki, digipacki. 

Wykonujemy również niestandardowe opakowania na specjalne zamówienie.

Wytyczne do projektów nadruku na opakowaniach znajdują się w zakładce DO POBRANIA

Ważne liczby

Te dane pokazują, jak ważna dla nas jest jakość i perfekcyjna obsługa klientów. 

0+
zadowolonych klientów
0
winyli na dobę
0
specjalistów XDiSC
0
nadruków na winyle