20 LAT
na rynku
ROZBUDOWANY
park maszynowy
WINYL | CD | DVD
najwyższa jakość
DYSTRYBUCJA
CYFROWA
Skontaktuj się

DMM DUBPLATE BY XDiSC: rewolucja w świecie winylu

W dzisiejszych czasach, kiedy technologia cyfrowa dominuje w przemyśle muzycznym, istnieją jednak ci, którzy wciąż pielęgnują miłość do dźwięku analogowego. Ci pasjonaci nieustannie poszukują sposobów na zachowanie ciepła, charakteru i autentyczności tego unikalnego brzmienia. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie narodziła się rewolucyjna innowacja znana jako DMM Dubplate.

Czym charakteryzuje się DMM DUBPLATE?

DMM, czyli Direct Metal Mastering, to technika nagrywania a w zasiądzie nacinania dźwięku na specjalnej tokarce DMM za pomocą diamentowej igły na metalowej płycie z jednej strony pokrytej miedzią. Jest to proces, który ma swoje korzenie w latach 80., gdy pierwszy raz został wprowadzony do produkcji płyt winylowych. Jednak dopiero niedawno ta technologia zaczęła ponownie przyciągać uwagę jako narzędzie do tworzenia unikalnych, wysokiej jakości nagrań, znanych jako DMM Dubplates.

Główną zaletą DMM Dubplate jest to, że pozwala ona na bezpośrednie nagrywanie dźwięku na metalowej płycie, co eliminuje konieczność tworzenia matryc czy negatywów, które są używane w tradycyjnym procesie produkcji płyt winylowych. Dzięki temu osiąga się wyższą jakość dźwięku, wiernie oddającą oryginalną nagraną sesję.

Co sprawia, że DMM Dubplate jest tak wyjątkowy?

Po pierwsze, metalowa- miedziana płyta używana do nagrywania jest znacznie trwalsza niż tradycyjne matryce z tworzywa sztucznego, co przekłada się na większą trwałość i wytrzymałość płyt winylowych produkowanych z użyciem tej technologii. Po drugie, jakość dźwięku uzyskiwana przy użyciu DMM Dubplate jest często bardziej klarowna, szczególnie w przypadku nagrań o dużej dynamice i bogatym spektrum tonalnym. DMM Dubplate nie tylko zyskuje popularność wśród artystów, którzy pragną zachować autentyczność i ciepło dźwięku analogowego, ale także wśród audiofilów, którzy doceniają wysoką jakość dźwięku, jaką ta technologia oferuje. Choć proces ten może być kosztowny i wymagać specjalistycznego sprzętu oraz doświadczenia technicznego, to efekty, jakie można osiągnąć, są bezcenne dla tych, którzy pragną najwyższej jakości dźwięku.

Wraz z odrodzeniem zainteresowania winylami i analogowym nagrywaniem, DMM Dubplate staje się niezwykle ważnym narzędziem dla producentów muzycznych i pasjonatów dźwięku. Jest to nie tylko technologia, ale również manifestacja miłości do tradycji i poszukiwania doskonałości dźwięku. Dla wielu osób DMM Dubplate stanowi symbol powrotu do korzeni, do czasów, gdy tworzenie muzyki było bardziej ręcznym i intymnym procesem. DMM Dubplate kontynuuje swoją misję jako łącznik między przeszłością a teraźniejszością, zachowując esencję dźwięku analogowego w epoce cyfrowej. Jest to narzędzie, które umożliwia artystom i inżynierom dźwięku eksplorowanie granic brzmienia i tworzenie nagrań, które wywołują emocje i wpływają głęboko na słuchaczy. W miarę jak technologia rozwija się i zmienia, DMM Dubplate pozostaje stałą wartością dla tych, którzy cenią sobie jakość dźwięku ponad wszystko. Jego wpływ na przemysł muzyczny wykracza poza samą produkcję płyt winylowych – stanowi inspirację dla nowych generacji producentów i muzyków, którzy chcą odkrywać potencjał dźwięku analogowego w nowych kontekstach i zastosowaniach.

Nieustannie pojawiają się innowacje w dziedzinie nagrywania dźwięku, ale DMM Dubplate przypomina nam, że czasem warto spojrzeć wstecz i czerpać inspirację z tradycji. Jego rola w kształtowaniu brzmienia współczesnej muzyki nie może być przeceniona – to właśnie dzięki niemu zachowujemy łączność z korzeniami naszego dziedzictwa muzycznego.