plen
+48 885 885 549 ul. Heliotropów 45/53, 04-796 Warszawa
plen
+48 885 885 549 ul. Heliotropów 45/53, 04-796 Warszawa
20 LAT
na rynku
ROZBUDOWANY
park maszynowy
WINYL | CD | DVD
najwyższa jakość
DYSTRYBUCJA
CYFROWA
Skontaktuj się

Jakie mogą być efekty zadruku na płytach CD/DVD?

Krążki CD i DVD, w swojej oryginalnej formie, są gładkie i w jasnym, neutralnym kolorze. Ich prosty wygląd można jednak zmienić, dzięki czemu wytłoczony nakład od razu będzie zwracał na siebie uwagę i wyróżniał się na tle innych płyt.

Co można umieścić na nośnikach optycznych?

W domowych warunkach płyty CD i DVD można podpisywać specjalnymi markerami, nie wolno natomiast niczego na nich naklejać czy malować, ponieważ spowoduje to trwałe uszkodzenie krążka. Jeśli płyta ma być kolorowa, z grafiką, napisami i innymi efektami, należy o to zadbać już na etapie tłoczenia, i taką właśnie propozycję ma w swojej ofercie XDiSC.

Nośniki optyczne dostępne są w wielu formatach i każdy z nich można przygotować indywidualnego projektu. Popularne są między innymi płyty translucentne, czyli wykończone specjalną powłoką, która mocniej przepuszcza światło i dzięki temu zapewnia intensywniejszy, żywy kolor z efektownym połyskiem. Bardzo elegancko prezentują się też krążki ze złotą metalizą – mogą mieć one jednolity odcień lub są częściowo pokrywane zadrukiem.

Innym ciekawym efektem jest zadruk umieszczony na płycie pokrytej matowym lakierem oraz płyty kompaktowe stylizowane na winyle, o czarnej powierzchni, z etykietą na środkowej części. Do niestandardowych efektów tłoczenia zalicza się także mastering graficzny. W XDiSC realizowane są nadruki z uszlachetnieniem (lakier błyszczący albo matowy), z farbami metalicznymi i fluoroscencyjnymi oraz z personalizacją.

Osobom, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania, przypadnie do gustu technologia Eco Label, która polega na tym, że laserowy nadruk umieszcza się bezpośrednio na płycie – może to być lustro w tle (ciemny napis) albo lustrzany napis (ciemne tło). Technologia Eco Label ogranicza zużycie energii i surowca, ale przygotowane w ten sposób płyty wciąż prezentują się bardzo atrakcyjnie.

Ciekawe efekty również na opakowaniach.

Nie tylko płyta może być ozdobnie wykończona. Efektownym akcentem są także dekoracyjne opakowania. W XDiSC można zamówić na przykład digipack ze złotym hotstampingiem albo dodatkowym, kartonowym elementem naklejonym na froncie okładki, ciekawą propozycją są także koperty winylowe z efektem 3D. Projekt opakowania klient może przygotować samodzielnie albo zlecić go specjalistom.