20 LAT
na rynku
ROZBUDOWANY
park maszynowy
WINYL | CD | DVD
najwyższa jakość
DYSTRYBUCJA
CYFROWA
Skontaktuj się

Nasz DMS w Narodowym Muzeum Techniki 

DMS stoi obecnie w strefie komputerowej na stałej ekspozycji Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie (PKiN). DMS Evolution to zintegrowana jednostka masteringowa, służąca do wytwarzania matryc produkcyjnych dla płyt CD i DVD. Wytwórcą prezentowanej jednostki, pochodzącej z początku XX wieku, jest firma SINGULUS OMP.

To całkowicie automatyczne stanowisko, pod kontrolą oprogramowania Eclipse Mastering Software, przekształcało plik cyfrowy zawierający obraz płyty w fizyczną matrycę do jej tłoczenia z poliwęglanu. Wytworzony za pomocą DMS-a stamper należy zamocować we wtryskarce, by rozpocząć produkcję płyty CD lub DVD. Trwałość pojedynczego stampera pozwala na wytłoczenie kilkudziesięciu tysięcy płyt. Jeżeli planowany nakład jest większy, zużyty stamper zostaje zastąpiony nowym.

By utrzymać niezmiennie wysoką jakość i wierność zapisu, regularnie bada się, na komputerowym stanowisku testującym, współczynnik BLER wytłoczonej płyty. Nazwa tego parametru to skrót od Block Error Rate – ilość błędnych bloków danych w stosunku do łącznej ilości bloków zapisanych na płycie. Zbyt wysoka wartość BLER oznacza, że stamper się zużył i należy go zastąpić nowym.

Zachęcamy do odwiedzenia tej wystawy. Narodowe Muzeum Techniki znajduje się na placu Defilad 1 w Pałacu Kultury i Nauki.