20 LAT
na rynku
ROZBUDOWANY
park maszynowy
WINYL | CD | DVD
najwyższa jakość
DYSTRYBUCJA
CYFROWA
Skontaktuj się

Automatyczna linia produkcyjna

XDiSC posiada w swoich zasobach ręczne maszyny tłoczące amerykańskiej produkcji, pamiętające jeszcze czasy świetności płyt winylowych. Teraz dołącza do nich pierwsza w pełni automatyczna maszyna tłocząca firmy Pheenix Alpha. Na tle innych urządzeń tego typu jest to prawdziwy ewenement: czas produkcji jednej płyty długogrającej wynosi jedynie 25 sekund. Nietrudno policzyć, o ile większa jest wydajność w stosunku do tradycyjnych, w pełni ręcznych maszyn, w których proces uzyskania nośnika jest ponad dwukrotnie dłuższy. Już jedna taka maszyna zapewnia ogromne moce przerobowe: w skali miesiąca nominalnie można wyprodukować na niej 100 000 płyt winylowych! Co więcej, kontrakt obejmuje dostarczenie kilkunastu takich maszyn.

Dzięki tej inwestycji XDiSC wejdzie do grona największych tłoczni na świecie, by dalej spełniać nie tylko oczekiwania polskich wytwórni muzycznych, ale i sprawniej odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie z innych krajów! Warszawska tłocznia będzie mogła jeszcze szybciej realizować zamówienia z całego świata.

Nowe linie zapewnią nowy wymiar naszej tłoczni. Znacznie zwiększymy moce produkcyjne, skrócimy terminy produkcji dla naszych klientów, poprawimy jakość produktów i zwiększymy ich powtarzalność. AD12 jest pierwszą dostarczoną oraz zainstalowaną linią w bieżącym roku. Kontrakt z producentem obejmuje dostawę wielu linii w 2022 roku, kolejne zainstalujemy w interwałach kilku tygodni – mówi Wojciech Wróbel – prezes XdiSC.

Wkrótce kolejne maszyny zawitają do naszej tłoczni.