plen
+48 885 885 549 ul. Heliotropów 45/53, 04-796 Warszawa
plen
+48 885 885 549 ul. Heliotropów 45/53, 04-796 Warszawa
20 LAT
na rynku
ROZBUDOWANY
park maszynowy
WINYL | CD | DVD
najwyższa jakość
DYSTRYBUCJA
CYFROWA
Skontaktuj się

Picture disc- przyciąga barwnymi obrazkami i limitowanym nakładem

Picture disc to jedne z ciekawszych wydawnictw na rynku fizycznych nośników – przyciągają barwnymi obrazkami i zwykle limitowanym nakładem.

Picture disc wbrew pozorom nie produkuje się z samej folii oraz papierowego obrazka. Również w tym przypadku potrzebna jest winylowa masa, w tym przypadku transparentna! Kolejny element potrzebny do produkcji naszego picture disca to ten odpowiedzialny za efekt „wow”! Mowa oczywiście o naszym obrazku. Trzeba go wyprodukować na specjalnej folii oraz bardzo dobrze wysuszyć.

Przed rozpoczęciem procesu tłoczenia, należy przygotować każdy element produkcji. Grafikę należy przyciąć na wybrany kształt. Może ona wypełniać całą powierzchnię strony lub być jedynie małym elementem układanki. Po nadaniu odpowiedniego kształtu, należy ponownie wysuszyć obrazek tak, by usunąć z niego całą nagromadzoną wilgoć. Mając już wszystkie elementy układanki możemy przystąpić do produkcji. Na prasę zakładamy komplet matryc i układamy naszą winylową kanapkę. Na samym spodzie układa się część ciastka oraz jedną warstwę folii z grafiką (ilustracją w dół) potem drugą folię z grafikę do góry i drugą część ciastka. I już tłoczenie można rozpocząć.

Picture disc to popularna forma wydawnictwa muzycznego, szczególnie w przypadku albumów kolekcjonerskich. Ten rodzaj płyty jest często ceniony przez fanów muzyki właśnie ze względu na swoje walory estetyczne.