20 LAT
na rynku
ROZBUDOWANY
park maszynowy
WINYL | CD | DVD
najwyższa jakość
DYSTRYBUCJA
CYFROWA
Skontaktuj się

Zobacz jak powstają płyty winylowe

XDiSC to tłocznia płyt winylowych/CD/DVD, która od prawie 20 lat oferujemy kompleksową obsługę w zakresie produkcji nośników optycznych i winyli: od przygotowania projektów i wykonanie opakowań oraz nadruk, przez tłoczenie płyt, po konfekcję i dystrybucję gotowego produktu.

Proces produkcji płyty winylowej to kilka skomplikowanych technicznie kroków. W część z nich zaangażowane są nawet procesy chemiczne. Najważniejszą rzeczą, aby rozpocząć proces tworzenia płyty winylowej, jest posiadanie odpowiednich plików. Muzyka zawarta w tych plikach wycinana jest na masterze. Z mastera w procesie galwanicznym powstaje matryca, a z niej tłoczona jest właściwa płyta. Potem już tylko test press, kontrola jakości i pakowanie. Proste prawda? 😊

Ostatnio gościliśmy w tłoczni ekipę kanału You Tube „Fabryki w Polsce”. Twórcy odwiedzają zakłady produkcyjne i przybliżają widzom skomplikowane procesy.

Tym razem pokazali proces produkcji płyty winylowej opisując go w kilku krokach. W tym materiale udało im się skomplikowany opis techniczny produkcji zmienić w przystępny i zrozumiały dla każdego materiał.

Zresztą zobaczcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=TT949Q-fafY