20 LAT
na rynku
ROZBUDOWANY
park maszynowy
WINYL | CD | DVD
najwyższa jakość
DYSTRYBUCJA
CYFROWA
Skontaktuj się

Eco label – jak wpływa na przemysł muzyczny?

W miarę jak ochrona środowiska staje się dla producentów priorytetem, coraz więcej branż przemysłowych szuka innowacyjnych rozwiązań mających na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na naszą planetę. W ramach tego trendu przemysł muzyczny również przystępuje do działań mających na celu ograniczenie emisji CO2 oraz zużycia materiałów. Właśnie dlatego w XDiSC zdecydowaliśmy się uwzględnić w naszej ofercie technologię Eco Label, która stanowi prawdziwą rewolucję w sposobie produkcji płyt CD/DVD.

Technologia Eco Label, czyli innowacyjny sposób nadruku

Eco Label to całkowicie nowa technologia nadruku grafiki na płytach CD/DVD. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, które wymagają stosowania farb i substancji chemicznych, Eco Label wykorzystuje zaawansowaną technologię laserową umożliwiającą bezpośrednie nanoszenie grafiki na powierzchnię płyty. Dzięki temu można uzyskać ciemny napis z lustrem w tle lub na odwrót, otrzymując ciemne tło płyty z lustrzanym napisem (lub grafiką np. logo, QR code).

Korzyści technologii Eco Label

Zastosowanie technologii Eco Label przynosi szereg korzyści dla przemysłu muzycznego oraz dla środowiska naturalnego. Po pierwsze umożliwia ograniczenie stosowania farb i substancji chemicznych, co znacznie redukuje negatywny wpływ na ekosystem. Po drugie pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o ponad 4 megawatogodziny oraz emisji CO2 o średnio ponad 3 tony przy produkcji miliona egzemplarzy, co stanowi znaczący krok w kierunku zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Proces nadruku laserowego gwarantuje przy tym wysoką jakość grafiki bez ryzyka uszkodzenia płyty.

Jak Eco Label wpływa na przemysł muzyczny?

Technologia Eco Label ma ogromny potencjał w zmianie standardów produkcji w przemyśle muzycznym. Dzięki wykorzystaniu technologii artyści i wytwórnie muzyczne mogą produkować swoje albumy w sposób bardziej zrównoważony, spełniając oczekiwania coraz bardziej świadomych ekologicznie konsumentów. Co więcej, ta innowacyjna metoda nadruku stanowi nieoceniony sposób na zmniejszenie śladu węglowego w całym przemyśle muzycznym, otwierając drogę do bardziej ekologicznej przyszłości dla branży.

Technologia Eco Label stanowi przełom w przemyśle audio, umożliwiając produkcję płyt CD i DVD w sposób bardziej zrównoważony i ekologiczny. To nie tylko sposób na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, ale także szansa na zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania konsumentów na produkty neutralne pod względem wpływu na środowisko. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i sięgnięcia po technologię Eco Label jako innowacyjne rozwiązanie dla całej branży.