plen
+48 885 885 549 ul. Heliotropów 45/53, 04-796 Warszawa
plen
+48 885 885 549 ul. Heliotropów 45/53, 04-796 Warszawa
20 LAT
na rynku
ROZBUDOWANY
park maszynowy
WINYL | CD | DVD
najwyższa jakość
DYSTRYBUCJA
CYFROWA
Skontaktuj się

Etched winyl- unikalny i artystyczny element każdej kolekcji muzycznej

Nie masz jeszcze tak dużo muzyki aby wypełnić dwie strony płyty winylowej? A materiał który nagrałeś jest na tyle świetny że szkoda go trzymać tylko dla siebie? Albo chciałbyś aby twój album oprócz obłędnego brzeminia charakteryzował się niesamowitym efektem graficznym  na winylu? To rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie. Wystarczy tylko ciekawa grafika, która możemy umieścić na jednej stronie Twojej płyty!

Wygrawerowany winyl, znany również jako „etched vinyl” lub „etched records/discs”, to unikalna forma produkcji płyt winylowych, polegająca na tworzeniu skomplikowanych wzorów lub deseni na powierzchni płyty. W przeciwieństwie do tradycyjnych płyt winylowych, na których nagrane są dźwięki wytłoczone w rowki, etched vinyl skupia się głównie na aspekcie wizualnym płyty.

Proces tworzenia etched vinyl obejmuje zastosowanie różnych technik, takich jak laserowanie, chemiczne wytrawianie lub metody mechaniczne, do wygrawerowania lub wytrawienia powierzchni winylu. Efektem jest wizualnie przyciągająca uwagę płyta z wygrawerowanymi bezpośrednio na powierzchni wzorami.

Jedną z głównych cech etched vinyl jest jego estetyczne walory. Wygrawerowane wzory mogą obejmować zarówno proste desenie, jak i skomplikowane dzieła, dodając unikalny i artystyczny akcent do płyty. Te wzory można dostosowywać do tematu lub koncepcji albumu, co czyni etched vinyl popularnym wyborem wśród artystów, kolekcjonerów i entuzjastów muzyki, którzy doceniają wizualny aspekt płyt winylowych.

Etched vinyl może zawierać standardowy zapis dźwiękowy wytłoczony na jednej stronie, podczas gdy druga strona prezentuje wygrawerowany wzór. Pozwala to słuchaczowi cieszyć się zarówno wizualnym doświadczeniem, jak i odsłuchem dźwięków płyty.

Wygrawerowane płyty winylowe są często produkowane w ograniczonych ilościach, co czyni je bardzo poszukiwanymi przez kolekcjonerów. Ich unikalny i wizualny charakter zwiększa ich atrakcyjność i może podnosić ich wartość w czasie. Dodatkowo, dotykowe odczucie wygrawerowanych wzorów dodaje interaktywnego elementu do doświadczenia słuchania winyli, podnosząc ogólną przyjemność dla słuchacza.

Podsumowując, taka płyta oferuje wyjątkową i wizualnie przyciągającą formę. Poprzez skupienie się na skomplikowanych wzorach i wygrawerowanej grafice bezpośrednio na powierzchni płyty, etched vinyl dodaje unikalny i artystyczny element do każdej kolekcji muzycznej. Bez względu na to, czy jest doceniany ze względu na swoje walory estetyczne, ograniczoną dostępność czy interaktywny charakter, wygrawerowane płyty winylowe wciąż fascynują i cieszą entuzjastów muzyki na całym świecie.