20 LAT
na rynku
ROZBUDOWANY
park maszynowy
WINYL | CD | DVD
najwyższa jakość
DYSTRYBUCJA
CYFROWA
Skontaktuj się

Usługi

wszystko, co najlepsze dla Twoich płyt

Authoring

Authoring oznacza specjalne przygotowanie materiału, który znajdzie się na płycie CD/DVD. Pliki zawierające obraz, dźwięk, grafikę są specjalnie przygotowywane, a następnie kodowane tak, aby tworzyły spójną całość. Materiały audio i video zostają złożone i zapisane w taki sposób, aby były zgodne ze specyfikacją płyt.

Zakres usług authoringowych jest ustalany indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta oraz rodzaju płyty.

Mastering

Pierwszy etap właściwej produkcji rozpoczyna się od wykonania matrycy służącej do replikacji płyt z materiału, który został dostarczony przez klienta lub był poddany obróbce na etapie authoringu (dotyczy CD/DVD).

Dobry mastering to gwarancja idealnej jakości każdego nośnika, który zostaje stworzony w naszej tłoczni. Dział masteringu przenosi otrzymane dane na precyzyjną matrycę do replikacji płyt CD lub DVD, mając na uwadze wagę prawidłowo wykonanej operacji.

Testpress

W XDiSC na życzenie klienta wykonujemy egzemplarze próbne, czyli testpressy. Taka dodatkowa usługa pozwala wydawcom sprawdzić jakość dźwięku oraz ogólną jakość nagrywanego materiału. To szczególnie ważne przy dużych realizacjach, aby dopiero po akceptacji przez zlecającego rozpocząć właściwe tłoczenie.

Jeśli z jakiś powodów testpress nie spełnia oczekiwań klienta, zawsze cierpliwie, wspólnie z wydawcą szukamy przyczyn i eliminujemy nieprawidłowości.

Kontrola jakości

Wytłoczone przez nas płyty zawsze poddawane są szczegółowej kontroli jakości zarówno pod względem wizualnym, jak i sonicznym. To gwarancja tego, że otrzymasz kapitalnie brzmiące egzemplarze. 

Opakowania

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór opakowań płyt – kartonowe, papierowe, pcv, koperty, ekopaki, digipacki. Wykonujemy również niestandardowe opakowania na specjalne zamówienie.

Wytyczne do projektów nadruku na opakowaniach znajdują się w zakładce do pobrania. 

Konfekcja

Kiedy Twoje płyty są już wytłoczone, nasi specjaliści starannie konfekcjonują je i pakują. W XDiSC mamy zarówno dział konfekcji ręcznej, jak i maszynowej.

Istnieje także możliwość numeracji oraz podpisów płyt. Z nami wszystko jest do ustalenia.

Transport

Posiadamy własny dział logistyki, aby Twoje produkty mogły bezpiecznie trafić w każdy zakątek świata.

Dystrybuujemy nasze płyty do całej Europy, USA, a nawet Azji, czy Afryki.

Dla Twojej wygody oferujemy wszystkie usługi w jednym miejscu.

Dystrybucja cyfrowa

W skład XDiSC Group wchodzi marka XDiSC Digital Distribution, która w imieniu naszych klientów umieszcza na serwisach pliki muzyczne do odpłatnego pobrania.

Obsługujemy cały proces agregacji: wypełniamy pliki metadanych, a przekazany materiał muzyczny przekształcamy na odpowiednie formaty.

Wystarczy jedna umowa, by Twoja muzyka lub inne materiały audio pojawiły się w 140 serwisach na całym świecie, w tym najpopularniejszych, jak Spotify, Deezer, Tidal, Apple Music i wielu innych. 

Dowiedz się więcej na stronie XDiSC Digital Distribution