20 LAT
na rynku
ROZBUDOWANY
park maszynowy
WINYL | CD | DVD
najwyższa jakość
DYSTRYBUCJA
CYFROWA
Skontaktuj się

CD/DVD

od tłoczenia po opakowanie

Nośniki optyczne

Oferujemy tłoczenie wszystkich dostępnych typów i formatów nośników optycznych w najwyższej jakości i konkurencyjnych cenach. 

Mamy bogatą ofertę opakowań, nadruków i efektów specjalnych na płytach. Dysponujemy własnym studiem DTP. Samodzielnie wykonujemy wzory kolorystyczne (certyfikowane proofy cyfrowe), a do zadruku płyt używamy ekologicznych farb utwardzanych promieniowaniem UV.

Nasi specjaliści w dziale DTP doradzą przy doborze opakowania i odpowiedniej technologii druku w zależności od projektu graficznego i zamierzonego efektu końcowego. Niestandardowe projekty wyceniamy indywidualnie.

Szczegółowe informacje, specyfikacje, wykrojniki, wzory znajdziesz w zakładce DO POBRANIA.

Płyty kompaktowe

Płyty kompaktowe to krążki składające się z poliwęglanu. Zawierają zakodowane cyfrowo informacje, które odczytuje się światłem lasera optycznego. Pierwotnie miały zastąpić winylowe płyty muzyczne. Stały się bardzo popularne dzięki dużej pojemności, niezawodności i niskiej cenie.
Zostały wspólnie opracowane przez koncerny Philips i Sony pod koniec lat 70.

Typowa płyta kompaktowa jest w stanie pomieścić 700 MB danych lub 80 minut dźwięku. Ma średnicę 120 mm. W środku znajduje się otwór o średnicy 15 mm.

Materiał do wytłoczenia na płycie można dostarczyć w formie:

  • płyty źródłowej
  • obrazu płyt (dostarczony na pendrivie, w linku transferowym lub na DVD)

Jeśli materiał nie jest zgodny ze specyfikacją wtedy dostosujemy go w procesie authoringu.

Glass Mastering

Stamper (matryca) powstaje na podstawie tzw. mastera – materiału źródłowego dostarczonego od klienta. Pierwszym etapem produkcji jest sprawdzenie dostarczonego mastera pod kątem poprawności zapisu (bez ingerencji w zawartość samego mastera). Informacje, jak prawidłowo przygotować materiał oraz wygenerować sumę kontrolną, znajdują się w zakładce DO POBRANIA.

Glass Mastering

Sprawdzony materiał wypalany jest laserowo na specjalnie przygotowanym szklanym krążku, pokrytym światłoczułą powłoką (tzw. glass). Na tym etapie proces przypomina wypalanie płyty w nagrywarce komputerowej. Następnie glass jest metalizowany. Powstała w ten sposób warstwa jest odzwierciedleniem nagranego materiału.

Tak przygotowany glass trafia do komory galwanicznej, gdzie w procesie elektrolizy tworzona jest na nim warstwa niklu. Z niklu oddzielonego od glassu powstaje matryca – „lustrzane odbicie” glassu (inaczej stamper). Matryca poddawana jest kolejnym procesom mechanicznym, a następnie sprawdzana jest pod kątem mechanicznych oraz optyczno-elektrycznych parametrów. Tak stworzona matryca/stamper jest podstawą procesu tłoczenia płyt.

Tłoczenie płyt CD / DVD

Proces tłoczenia płyt odbywa się w wysokowydajnych wtryskarkach, gdzie pod wysokim ciśnieniem z kryształków poliwęglanu formowane są krążki, w których odciskana jest matryca powstała w procesie glass masteringu. Za pomocą metalizacji próżniowej na krążki nakładana jest warstwa aluminium, a następnie cienka powłoka lakieru ochronnego.

Cały proces jest w pełni automatyczny. Tak powstała płyta tłoczona charakteryzuje się wysoką jakością oraz trwałością.

Jeśli nie wiesz gdzie wytłoczyć płytę CD/DVD – zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Nadruk na płytach

Mamy do zaoferowania szeroką ofertę nadruków na płytach CD i DVD, które zainteresują odbiorcę i zachęcą do sięgnięcia po Państwa płytę.

Posiadamy jeden z największych w Polsce parków maszynowych, w którym znajdują się maszyny drukujące w technologii sitodrukowej oraz offsetowej, a wszystkie wyposażone są w skanery do odczytu indywidualnych znaczników na płytach CD i DVD. 

Nadruki w zależności od wybranej techniki wykonywane są w kolorach z palety CMYK lub Pantone. Aby tekst na nadruku był widoczny i czytelny, minimalny rozmiar czcionki to 4,5 pkt (w kontrze 6 pkt).

Rodzaje nadruku

 

  • z uszlachetnieniem – lakier matowy lub błyszczący (również wybiórczo),
  • farbami fluorescencyjnymi i metalicznymi (do zastosowania metodą sitodrukową),
  • z personalizacją (metodą offsetową).

Możemy przygotować matrycę z grafiką – w efekcie na stronie płyty z zapisem, między obszarem danych, a końcem płyty, mogą pojawić się elementy graficzne. Jako mastering graficzny możemy wykorzystać dowolną grafikę, napis, logo oraz wszystko co można zamienić na bitmapę.

Efekty specjalne

W naszej ofercie oprócz standardowej produkcji płyt CD/DVD znajdują się również niestandardowe efekty tłoczenia:

  • złoty target (CD ze złotym efektem), 
  • mastering graficzny (dostosowanie grafiki do wydrukowania na płycie), 
  • efekt mini CD/DVD w standardowej wielkości CD/DVD,
  • półprzezroczysty CD/DVD.

O szczegóły zapytaj nasz dział handlowy.

Opakowania

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór opakowań płyt – kartonowe, papierowe, pcv, koperty, ekopaki, unipacki, digipacki, czy klasyczne pudełka typu Jewel Box. 

Wykonujemy również niestandardowe opakowania na specjalne zamówienie.

Na każdym etapie oferujemy profesjonalną pomoc, aby finalny produkt spełnił Twoje oczekiwania.

Wytyczne do projektów nadruku na opakowaniach znajdują się w zakładce DO POBRANIA.

Ważne liczby

Te dane pokazują, jak ważna dla nas jest jakość i perfekcyjna obsługa klientów. 

0+
zadowolonych klientów
0
CD na dobę
0
DVD na dobę
0
specjalistów XDiSC