pl
+48 885 885 549 ul. Heliotropów 45/53, 04-796 Warszawa
pl
+48 885 885 549 ul. Heliotropów 45/53, 04-796 Warszawa
20 LAT
na rynku
ROZBUDOWANY
park maszynowy
WINYL | CD | DVD
najwyższa jakość
DYSTRYBUCJA
CYFROWA
Skontaktuj się

Tłoczenie winyli o nietypowych wykończeniach? Zostaw to nam!

Klasyczny, czarny winyl to tylko jedna z dostępnych opcji przy tłoczeniu płyt. Szata graficzna płyty uzupełnia jej przekaz, dlatego artyści tak wielką wagę przywiązują do projektu okładek i wyglądu winyli, a w XDiSC można te pomysły skutecznie wprowadzić w życie.

 

Atrakcyjny kolor

Większość płyt winylowych jest czarna, ale coraz częściej artyści odchodzą od klasycznego koloru na rzecz innych odcieni. W XDiSC można wytłoczyć płyty niebieskie, fioletowe, zielone, żółte, różowe – katalog wszystkich dostępnych barw znajduje się na stronie internetowej tłoczni. Kolorowy winyl brzmi tak samo jak czarna płyta, więc nie trzeba się obawiać spadku jakości brzmienia, za to niebanalny odcień będzie sporą niespodzianką dla fanów i może skuteczniej zachęcić do kupienia płyty.

 

Winyle z efektami specjalnymi

Sama zmiana koloru to za mało? XDiSC zajmuje się także wytłaczaniem płyt winylowych z efektami specjalnymi. Takie nakłady nie są robione na prasach automatycznych, tylko na prasach ręcznych, więc efekt końcowy jest zawsze inny – cała zamówiona partia płyt wychodzi w podobnym stylu i w tej samej kolorystyce, jednak układ wzoru różni się w zależności od krążka, przez co nakład jeszcze bardziej zyskuje na atrakcyjności.

Efekt splatter polega na tym, że kolory są podłużnie rozproszone. Marble to wzór przypominający strukturę marmuru, pozwalający połączyć w ciekawy sposób rozmaite kolory. Efektownie prezentują się także winyle tłoczone w technologii color in color oraz Bi color – wychodzi z tego abstrakcyjna grafika w wybranych odcieniach.

Album muzyczny z nietypowym wykończeniem ma dużą wartość kolekcjonerską i staje się osobistą pamiątką dla właściciela – żadna płyta ulubionego twórcy nie wygląda tak samo. Wydanie niestandardowo wyglądającej płyty ułatwi również jej promocję w mediach społecznościowych.

 

Ciekawie zaprojektowana okładka

Oryginalne wykończenie winylowej płyty warto połączyć z równie interesującym opakowaniem. W XDiSC realizowane są też zamówienia niestandardowe, wystarczy przedstawić swój projekt nadruku i wykończenia. Okładka winylu to zwykle pierwsza rzecz, jaką widzi odbiorca, dlatego warto zadbać o to, by zwracała ona na siebie uwagę, a kolorowa, unikalnie wykończona płyta tylko wzmocni ciekawość i zainteresowanie słuchacza.